ارتقا سطح کیفی آموزش های مهارتی از اهداف قرارگاه است

ارتقا سطح کیفی آموزش های مهارتی از اهداف قرارگاه است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه السلام؛  سردار سرتیپ پاسدار محمد جواد زاده کمند  امروز (پنجشنبه ) در  افتتاحیه مرحله نهایی اولین دوره مسابقات مهارتی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح که به میزبانی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) برگزار شد گفت: انقلاب اسلامی ، انقلاب پرشکوه ملت ایران که بزرگ ترین، مردمی ترین و درخشان ترین و با آرمان های اصیل اسلامی زنده تر و قوی تر از همیشه به پیش می رود و قله هتی پیشرفت و تعالی را یکی پسراز دیگری فتح می کند.
وی با بیان اینکه امروز جوانان خلاق با حضور در نیروهای مسلح نقش موثری را در توسعه امنیت و دفاع از ایران اسلامی بر عهده دارند افزود: عرصه‌ای که شما سربازان امروز خدمت می کنید اگر نتوانید اقتدار لازم را برای کشور ایجاد کند تمام دستاوردهایی که در
 عرصه‌های علمی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به دست آورده‌ایم همه این دستاوردها در یک نصف روز از بین می‌رود. پس قدر خودتان را بدانید که خداوند این توفیق را داده که بتوانید خدمت گذار در عرصه امنیت و دفاع از کشور باشید.


وی با بیان اینکه ما به عنوان خادمین شما جوانان سرباز در قرارگاه مهارت آموزی نیروهای وظیفه نیروهای مسلح هستیم گفت: رویکرد و نگاه ما امروز در موضوع خدمت سربازی علاوه بر اینکه جوانان در  عرصه دفاع و امنیت  نقش آفرینی کنند باید در این دوران مهارت و کارآموزی کنند به طوری که ضمن توانمندی های نظامی، امنیتی و دفاعی ،  توانمندی‌های عمومی و مهارت تخصصی را برای زندگیشان یاد بگیرند.
وی با بیان اینکه قرارگاه های مهارت آموزی با تدبیر فرمانده معظم کل قوا برای مهارت آموزی سربازان در نیروهای مسلح تشکیل شده است گفت: فرماندهان تمام ظرفیت‌های خود را پای کار اورده اند تا بتونند این ماموریت و رسالت مهم را به انجام برسانند.
وی با تاکید براینکه نیروهای مسلح در بحث مهارت آموزی به کمک دولت آمده گفت: عزیزان ما در دستگاههای اجرایی، سازمان فنی و حرفه ای، جمعیت هلال احمر، جهاد کشاورزی،  جهاد دانشگاهی، وزارتخانه‌های مختلف ، سازمان تبلیغات  همه تلاش می‌کنند تا با کمک نیروهای مسلح این رسالت مهم به انجام برسد.
وی گفت: در ۶ سال گذشته بیش از یک میلیون و چهارصد هزار نفر از جوانان سربازی که وارد خدمت شدند که ۷۵۰ هزار نفر آنها مهارت تخصصی و هم مهارت عمومی در ۵ مهارت را گذرانده اند که کار بررگی است که نیروهای مسلح و دستگاه‌های اجرایی انجام داده اند.
وی با بیان اینکه از مهم‌ترین برنامه‌ها و رویدادهایی که در برنامه سال ۱۴۰۲ قرارگاه پیش بینی شده بود برگزاری رویداد مسابقات مهارتی کارکنان وظیفه در ۱۵ رشته و چهار مرحله بود گفت:  سه مرحله اول باهمت نیروهای مسلح و دستگاه‌های اجرایی برگزار شد. مرحله شهرستانی با مشارکت ۲۱ هزار نفر  سربازان ماهر ، مرحله استانی با مشارکت ۲ و هزار ۵۵۰ نفر سربازماهر و  مرحله سازمانی که در هر کدام از سازمان‌های نیروهای مسلح  با مشارکت ۱۵۵۶ سرباز ماهر برگزار شد و امروز افتتاحیه چهارمین مرحله مسابقات را با حضور ۱۶۵ نفر از بهترین سربازان ماهر منتخب نیروهای مسلح است.
وی با بیان اینکه ما امروز بدنبال برگزاری هرچه باشکوه تر این رویداد هستیم گفت: ارتقا سطح کیفی آموزش های مهارتی،  افزایش توجه فرماندهان به امر مهارت آموزی در نیروهای مسلح، کمک به استانداردسازی کارگاهها و مجتمع های آموزشی و استانداردسازی کارکنان و کیفی سازی دوره های مهارتی از اهداف پیش بینی شده بود که بخش اعظمی از آن محقق شد.

در این مراسم گودرزی دبیر اولین دوره مسابقات مهارتی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: اولین دوره در ۱۵ رشته مهارت‌های پرتکراری که در نیروهای مسلح وجود دارد برنامه‌ریزی شد و مراحل چهارگانه‌ای برای آن تعریف شد.
وی گفت: با مشارکت سربازان مراحل شهرستان ، استان و سازمانی آن برگزار شد و امروز در مراسم افتتاحیه ورود به مرحله کشوری و رقابت بین منتخبین تیم‌های سازمان‌های نیروهای مسلح است.
وی افزود: در پنج نقطه درسطح تهران برگزاری مسابقات در چهار سازمان نیروهای مسلح است و رشته مهارت های ۱۵ گانه در هررشته ۱۱ نفر به رقابت می پردازند که در مجموع ۱۶۵ نفر در مرحله کشوری به رقابت می پردازند.
وی گفت: امروز دوازدهم بهمن ماه ۱۴۰۲ مراسم افتتاحیه است که سازمانهای میزبان براساس رشته مهارت ها نیروها را تحویل می‌گیرند و به محل اسکان و برگزاری اردوی آمادگی و همچنین برگزاری مسابقات انتقال می دهند.

 • مؤلف:
 • ناشر:
 • ویراستار:
 • زبان:
 • رده بندی دیویی:
 • سال چاپ:
 • نوبت چاپ:
 • تیراژ:
 • تعداد صفحات:
 • قطع و نوع جلد:
 • شابک:
 • کد کتاب در دانشگاه:

login