سرلشکر سلامی در بیست و چهارمین مجمع فرماندهان و مسئولین سپاه : دشمن در یک بن بست راهبردی قرار گرفته است/ انقلاب اسلامی و محور مقاومت دست برتر را در منطقه در اختیار دارند

سرلشکر سلامی در بیست و چهارمین مجمع فرماندهان و مسئولین سپاه : دشمن در یک بن بست راهبردی قرار گرفته است/ انقلاب اسلامی و محور مقاومت دست برتر را در منطقه در اختیار دارند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه السلام؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه در بیست و چهارمین مجمع فرماندهان و مسئولین سپاه با تسلیت ایام عزا و اسارت آل الله با اشاره به ابعاد مدیریت داهیانه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در چهار دهه اخیر تاکید کرد : امام خامنه ای (مد ظله العالی) با مدیریت و هدایت های هوشمندانه و مدبرانه ایران اسلامی را از رود نیل تحریم ، تهدید ، فشار اقتصادی ، فتنه های بزرگ و جنگ های روانی عبور دادند.

وی افزود: امام خامنه ای با مدیریت دقیقشان به ما انبساط خاطر دادند و دشمنان را مایوس کردند. ایشان بدون ذره ای میل به دشمن، در مقابل مستکبرین عالم ایستادند و گویی این موضوع به ولایت فقیه الهام شده بود.   

سرلشکر سلامی با اشاره به عملکرد درخشان سپاه از ابتدای تشکیل این نهاد انقلابی تاکنون گفت: تصویری که از سپاه تا به امروز ارائه شده است  ؛ عمیق ، درخشان ، امید بخش ، الهام آفرین ، حرکت آفرین و رو به جلو  می باشد .

سرلشکر سلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) روحیه جهادی را در بین مسلمانان عالم تقویت کردند ؛ گفت : حاکمیت جهان اسلام قدرت می خواهد و اگر مسلمانان ضعیف باشند حذف خواهند شد. جهان اسلام امروز یک مفهوم اساسی است ؛ حال آنکه در گذشته به صورت دقیق این مفهوم محقق نشده بود.   
سرلشکر سلامی با اشاره به شرارت های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا در سراسر جهان گفت : امروز آمریکا بیش از هر زمان دیگری رو به زوال است و دشمن امروز در اوج ضعف قرار دارد. اگر به تاریخ 45 ساله اخیر نگاهی بیاندازیم می بینیم که هر چه پیش می رویم دشمنان ما ضعیف تر و ما و محور مقاومت قوی تر می شویم.

وی افزود: آمریکا در افغانستان ستونی از تجهیزات نظامی را بر جای گذاشت و فرار کرد و این نشان می دهد که استکبار جهانی در طول زمان ضعیف تر شده است . اسراییل هم نسبت به سال 1967 ضعیف تر و حزب الله از آن زمان قوی تر و تجهیزات و ادواتش بهتر و به روز تر شده است.  
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه هر چند گزینه برتر دیپلماسی است اما دیپلماسی بدون محتوای قدرت کارساز نیست ، عنوان کرد : امروز انقلاب اسلامی و محور مقاومت در مقابل آمریکا ، اسرائیل غاصب و همپیمانانش در منطقه دست برتر را در اختیار دارند و این مهم با تدبیر و درایت رهبری معظم انقلاب و مجاهدت و استقامت امت اسلامی حاصل شده است.

وی با بیان اینکه امروز ساختن جغرافیای سیاسی در جهان سخت ترین کارها است که ایران اسلامی این امر را محقق کرده است، گفت :  انقلاب اسلامی استکبار را فرسوده کرده و استخوان های آمریکا از درون تهی شده است.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه تجربه نشان داده است هر کجا ما با شدت بیشتری با دشمن درگیر بوده ایم ، قوی تر شده ایم .گفت: داشتن دشمن قوی یک موهبت است و بدون تصور غلبه بر یک دشمن قوی نمی توان قدرتمند شد.
وی با تاکید بر اینکه سپاه در درون حوادث سخت تکوین پیدا کرده است ، گفت :  قوی بودن سپاه به این دلیل است که مردمک چشم پاسداران قدرت های غیر الهی و غربی را ضعیف و بی ارزش می بیند . قدرت های غربی پوشالی هستند و راه اصلی همان جهاد و مقاومت است.  
فرمانده کل سپاه با تاکید بر نقش ممتاز مقام معظم رهبری در قرار دادن آمریکا در یک بن بست راهبردی  ادامه داد : امروز دشمن به خوبی می داند که اگر جمهوری اسلامی را تحریم کند،  شکست می خورد و اگر جمهوری اسلامی را تحریم نکند، باز هم شکست می خورد.    
سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران قلب قوی و جنگنده دارد و ایمان پاسداران پیروزی را رقم می زند ؛  تصریح کرد : همه جا و در تمامی عرصه ها راه بر دشمن بسته است باید راه این دشمن را ببندید که تا فروریختن کامل استکبار و رسیدن به قله چیزی نمانده است. امروز ما در تمامی ابعاد با دشمن درگیر هستیم، اما به دلیل آنکه ما خیلی قوی هستیم  سایه جنگ را حس نمی کنیم.   
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمن در هر نقطه ای حرکت می کند به جسم سخت انقلاب اسلامی برخورد می کند گفت: دشمن ما رزمنده و مرد میدان جنگ با قلب مستحکم ندارد بلکه ترکیبی از هزاران اپراتور است که پس از ناکامی در عرصه های مختلف امروز به میدان نا امید سازی و ایجاد تردید بین جوانا ن روی آورده است.
وی خاطرنشان کرد: در انجام امور و خدمت کردن به هیچ عنوان پا پس نکشید ؛ چرا که سپاه در حوادث رشد کرده و رشد و بالندگی خود را مرهون تجربه کردن شرایط سخت است و از حوادث هراسی ندارد.       

فرمانده کل سپاه در پایان با بیان اینکه پاسداری از انقلاب نیازمند جانفشانی و خدمت به مردم است خطاب به فرماندهان و مسئولین سپاه تاکید کرد : در زمینه مرد م یاری ، محرومیت زدایی و کارهای عمرانی هر چه می توانید در خدمت رسانی به مردم تلاش کنید؛ پول ها به هیچ دردی جز خدمت کردن به ملت بزرگ ایران نمی خورند .

 • مؤلف:
 • ناشر:
 • ویراستار:
 • زبان:
 • رده بندی دیویی:
 • سال چاپ:
 • نوبت چاپ:
 • تیراژ:
 • تعداد صفحات:
 • قطع و نوع جلد:
 • شابک:
 • کد کتاب در دانشگاه:

login