معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیرو‌های مسلح: امروز جغرافیای انقلاب اسلامی تا مرز دشمنان پیش رفته است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه السلام ، هفتمین جشنواره فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه‌های سپاه با حضور امیر سرتیپ «محمد حسن باقری» مسئول آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح، سرتیپ پاسدار «نوشادی» معاون تربیت و آموزش سپاه، سردار «میرافضل» مسئول تربیت بدنی سپاه و سرتیپ پاسدار «نعمان غلامی» فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه السلام و فرماندهان و مربیان و سرپرستان تیم‌ها و دانشجویان ساعت 14 روز شنبه در سالن شهید جوینده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه السلام برگزار شد.

 

امیر سرتیپ محمد حسن باقری مسئول آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه حماسه نهم دی ماه روز بصیرت و روز میثاق امت با ولایت است افزود: وجود با معرفت و با بصیرت مردم در همه صحنه ها و لبیک شان به ندای ولایت باعث شد که همه محاسبات دشمنان در رخداد ها و رویداد های مهم انقلاب اسلامی بر هم ریخته شود. آنهایی که خیال کردند می توانند به این انقلاب آسیب بزنند پشیمان برگشتند از جمله در فتنه ی 88 که حضور پر برکت مردم و نگاهشان به کلام ولایت باعث شد که این روز یک حماسه و ایام الله شود.

 

مسئول تربیت و پژوهش نیروهای مسلح ضمن تبریک ولادت حضرت صدیقه طاهره (س) خاطر نشان کرد:یکی از شاگردان برگزیده مکتب حضرت فاطمه (س) شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است که یاد این شهید

عزیز را باید گرامی بداریم.

 

این مقام نظامی با توجه به ترسیم انقلاب و نظام و تمدن نوین اسلامی افزود: نسل ما سربازان انقلاب اسلامی و نظام اسلامی بودیم اما نسل شما سربازان دوران تمدن نوین اسلامی هستند و در ادامه گفت: سربازان دوران تمدن نوین اسلامی جهانی فکر می کنند و دیدشان فراتر از جغرافیای مرزی است.

 

وی اظهار داشت: اول انقلاب آمده بودند که ما را از همین جغرافیا محدود کنند و در خیال خام خودشان تمام کار را تمام کنند. اما امروز جغرافیای انقلاب اسلامی تا مرز دشمنان پیش رفته و چه بسا در خانه آنها ما قدرت اقدام داریم.

 

امیر سرتیپ باقری تصریح کرد: شما سربازان دوران تمدن نوین اسلامی کارتان چه بسا سخت تر از نسل اولی هاست و آماده شدن برای آن دوران، نیاز به فراگرفتن دانش است. برای آمادگی دوره تمدن اسلامی دانش جهانی لازمه آن است و نگاهتان نباید محسور امروز باشد. به این فکر کنید که چه دانش و چه توانمدی علمی و تخصصی مهارتی لازم دارید و فرصتی که در دانشگاه و محیط علم هستید به نحو مطلوب از آن استفاده کنید.

 

امیر سرتیپ باقری با توجه به هدف برگزاری این جشنواره که توانمندی جسمی است گفت: با نگاه بر زندگی سردار سلیمانی که درس بزرگی به ما داد در سخت ترین شرایط و صحنه ها حضور پیدا میکردند به واسطه همین آمادگی جسمانی بود.

 

مسئول تربیت و پژوهش نیروهای مسلح در پایان با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: روح ورزش، ایمان، تقوا و پاکدامنی است و یاد می گیریم که فقط ورزش مسابقه نیست و مهمتر از مسابقه خودشناسی است و اگر خودمان را شناختیم مقدمه ای است برای اینکه خدا را بشناسیم و ان‌شاءالله این جشنواره زمینه ای باشد برای توسعه ی بیش از پیش ورزش و یادمان باشد صحنه ی ورزش یک صحنه ی مأموریت است. باید این صحنه را به خوبی دریابیم و در آینده تسرّی بدهیم.

 

انتهای پیام/.

9 دی 1402, 19:31
بازگشت login