همایش تجلیل از رده های برتر دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین ( علیه السلام) در هشتمین جشنواره مالک اشتر برگزار شد

به گزارش  روابط عمومی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین ( علیه السلام)  سردار محمد رضا نقدی صبح امروز ( شنبه) در هشتمین جشنواره مالک اشتر دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین ( علیه السلام)  گفت : در دنیای امروز قانون زور و جنگ حاکم است ، مستکبرینی که نهاد های بین المللی حامی حقوق بشر را تاسیس کرده اند و قانون و قوانینی برای جهانیان ایجاد کرده اند ، خودشان به این قوانین پایبند نیستند . این کشور های فقط ژست ترحم و حقوق بشر دارند و دستشان به خون هزار کودک و زن بی گناه فلسطینی ، یمنی و افغانی آلوده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه با اشاره به سخنان رئیس جمهور آمریکا مبنی بر پیروزی ایران در مذاکرات و شکست در جنگ ها گفت : این سخنان تحریف تاریخ است ، ما مرد پیروز میادین جنگ هستیم و متاسفانه در تاریخ انقلاب در دو مذاکره بزرگ شکست خورده ایم ، یکی  قرارداد الجزایر در سال 59 که قرار بود بعد از آزاد سازی جاسوسان لانه جاسوسی پول های بلوکه شده ایران را بازگردانند که به وعده هایشان عمل نکردند و دیگری نیز مذاکرات برجام که همگان در جریان آن هستند.

سردار نقدی افزود : اگر می خواهید آزادی ، کرامت و شرافت داشته باشید باید قدرت داشته باشید . دزدان دریایی انگلیسی کشتی مارا به دستان پرتوان ما تسلیم کردند نه زبان مذاکره و گفتگو ، اینها جز زبان زور و قدرت زبانی متوجه نمی شوند . 

وی در ادامه گفت : این توان و قدرت به وجود نمی آید مگر با تقوا و ارتباط با معبود هستی ، ناو هواپیما بر انگلیسی را قایق کوچک ما متوقف نکرد بلکه اراده خداوند بود که تن افسران زبده آن را به لرزه در انداخت. اراده الهی است که آتش را گلستان می کند ، این ایمان باید در وجود ما بجوشد که همه چیز در دستان خداست.

سردار محمد رضا نقدی با اشاره به نهمین جشنواره ملک اشتر در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین ( علیه السلام)   گفت : جشنواره مالک اشتر ، جشنواره محاسبه و نظات بر اعمال و عملکرد هاست ، در احادیث هم داریم که هر شب باید محاسبه نفس انجام داد تا به قرب الهی برسیم. اگر ما نسبت به دیروزمان رشد و پیشرفتی نداشته باشیم ، این خسران است ، ضعف و نقص است ، پس باید به این ارزیابی ها و سنجش ها بها داد و از وضعیت موجود اگاهی لحظه ای داشته باشیم.

وی در ادامه افزود : کار برای نفرات برتر این جشنواره سخت است چراکه این روند رو به رشد خود را باید حفظ کنند و ارتقاء بخشند و نفراتی که برترین نشده اند باید تلاش کنند تا ارتقاء یابند. این تکلیف سپاه است که از خوب بودن به سمت عالی بودن جهش داشته باشد. مستضعفین عالم چشم به دستان سپاه دارند تا آنها را از زیر بار ظلم و جنایت مستکبرین بیرون کشد ، تمام این نگاه ها مسئولیت ما را سنگین تر می کند تا به هیچ وجه به وضعیت موجود راضی نباشم.

درپایان معاون هماهنگ کننده سپاه با اشاره به وظیفه ذاتی دانشگاه که همان آموزش و تربیت افسران جوان سپاه می باشد گفت : آماده کردن سپاه برای سربازی امام زمان (عج) از همین دانشگاه آغاز می شود ، ارتقای گوهر درونی سپاه یعنی تقوا و بصیرت در این دانشگاه رقم می خورد ، پرورش انسانی هایی در تراز امام عصر ( عج).

در ادامه مراسم از رده های برتر دانشگاه در سال 97 تجلیل به عمل آمد.

26 مرداد 1398, 15:31
بازگشت login